top of page
Świeża karma BARF: Nasze produkty

Gotowa do podania karma BARF

Smakowity i dopasowany do potrzeb żywieniowych Twojego kota posiłek

  • zapewniasz swojemu kotu zdrowy posiłek bez żadnego wysiłku 

  • nie musisz zagłębiać się w tajniki BARFa

  • oszczędzasz sporo czasu na planowanie i samodzielne przygotowanie karmy

  • podajesz swojemu kociakowi zdrowe jedzenie bez obaw, że coś nie tak obliczyłeś/przygotowałeś i możesz mu zaszkodzić

  • nie musisz inwestować pieniędzy w zakup suplementów (około 500 zł)

 

Sposób przygotowania przeze mnie karmy BARF opisałam tutaj.

porcja na talerzyku z cieniami jpeg.jpg

Czy Twój kociak miał już do czynienia z BARFem?

Jeśli będziesz dopiero wprowadzał BARFa do diety swojego kociaka to zrób to proszę stopniowo, tak aby jego organizm miał czas na przyzwyczajenie się - to bardzo ważne. Zapoznaj się proszę z informacjami, które umieściłam w sekcji "Wprowadzamy BARFa!". Tam również  wyliczysz wielkość 25, 50, 75 i 100 % porcji dobowej swojego kota na każdy z czterech kolejnych tygodni wprowadzanie nowej, zdrowej diety.

koszty

Koszty przygotowania karmy BARF dla dorosłego kociaka

2022.08.02_010.png

Informacje:

  • W tabeli podano widełki cenowe pełnego wyżywienia dorosłego kota na dzień (dokładna cena zależy od wybranego gatunku mięska). 

  • Dane dotyczą przygotowania gotowego do podania, popakowanego na porcje dobowe jedzonka BARF (czyli mięska z pełną suplementacją). Do tej kwoty należy doliczyć jedynie ewentualne koszty przesyłki i zabezpieczenia termicznego (więcej informacji).

  • Rosnące kociaki jedzą znacznie więcej niż dorosłe osobniki (w przeliczeniu na kg masy ciała), dlatego dla nich obowiązują indywidualne wyliczenia (patrz poniżej)

  • Wielkość porcji indywidualnie dobranej dla Twojego kota obliczysz poniżej. 

Oblicz wielkość porcji

Aby wyliczyć wielkość porcji indywidualnie dla Twojego kociaka skorzystaj z poniższego kalkulatora. Wystarczy, że podasz jego wiek i wagę. Jeśli w punkcie 3. wpiszesz liczbę porcji jaką chciał/-abyś zamówić to kalkulator wyliczy potrzebną ilość BARFa oraz poda orientacyjną wycenę. 

Nie jestem specem od projektowania stron www, dlatego czasami poniższy skrypt "zacina się" - w takim wypadku wystarczy, że odświeżysz stronę.

Pamiętaj proszę, że są to wielkości orientacyjne – przecież dobrze wiemy, że każdy kociak jest inny. Ponadto, wielkość porcji zależy od właściwości konkretnej mieszanki BARF, a te ustalam wraz z Tobą indywidualnie dla każdego kociaka.

Picture1.png
obliczanie

„Jaka malutka jest ta porcja...”

Obliczyłeś porcję i wyszła "dziwnie" mała? Twój kociak je znacznie więcej i często jeszcze mu mało? Boisz się, że Twojemu Mruczkowi to nie wystarczy?

Nie martw się, wyliczona porcja BARF zapewni Twojemu kociakowi wszystko czego potrzebuje, aby być zdrowym i szczęśliwym kociakiem.

Porcja ta zawiera minimalną ilość wody (jest zagęszczona), aby zajmowała jak najmniej miejsca w zamrażalniku. Natomiast koty powinny pić jak najwięcej dlatego koniecznie upewnij się, że dostarczasz odpowiednią ilość wody.  W przypadku kotów, które chętnie same piją wodą wystarczy dodać 10 ml wody na każdy kilogram masy ciała, a dla tych, które same nie dopijają - 20 ml. 

 

Wyliczona porcja BARFa spokojnie zaspokoi wszystkie potrzeby żywieniowe Twojej pociechy (a jednocześnie nie będzie obciążać jej organizmu dodatkowymi, często szkodliwymi substancjami, które są stosowane w karmach "puszkowych").

wlk porcji

Cechy analityczne karmy BARF

Wszystkie parametry karmy BARF dostosowuję za każdym razem indywidualnie dla danego kociaka, a umieszczone tu wyliczenia służą jedynie określeniu przybliżonej porcji dobowej.

Przybliżona wielkość porcji dobowej została obliczona dla karmy BARF o następujących parametrach:

 - stała ilość białka na dobę przeliczona na wagę kota (5 g)

 - wilgotność na poziomie 73% *

 - stosunek ilościowy białka do tłuszczu w granicach 1.4 - 1.7

* BARF powinien zawierać 75% wody. Ja przygotowuję mieszankę z mniejszą ilością wody (73 %) z tego względu, aby karma zajmowała jak najmniej miejsca w zamrażalniku. Koty powinny pić jak najwięcej wody, więc zawsze dodawaj ją do jedzonka.

cechy

Co ma wpływ na koszt przygotowania danej mieszanki BARF?

Cena przygotowania danej mieszanki BARF wynika z:

 - ilości czasu i energii potrzebnych do przygotowania takiego jedzonka (czyli opracowania przepisu, upolowania odpowiedniego mięska, mielenia, krojenia, dokładnego odważania suplementów, wymieszania oraz porcjowania)

 - ceny samego mięsa

 

oraz

 

- jego dostępności

wpływ-koszty
bottom of page